Priessnitzovy lázně, Balneo park, Háj víly Ozdravy 

13.10.2021

V lesoparku severně nad areálem Lázní Jeseník byl vybudován areál s vodními procedurami (studená pramenitá voda), který nese název Balneopark. Čekají zde na Vás Priessnitzovy procedury: přírodní lázně horních a dolních končetin, koupel nohou s akupresurou, lavička, střiky, sprcha.

Balneopark Vincenze Priessnitze je jedinečným spojením odkazu zakladatele moderní vodoléčby Priessnitze a odpočinku v horském prostředí s dechberoucími výhledy na hřebeny Hrubého Jeseníku.Tuto raritu najdete pouze v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku!

JAK SE TAM DOSTANEME? autem 7.8 km

Areál lázní Jeseník

Otevřeno: vstup volný


GPS: 50°14'37.341"N, 17°11'19.322"E N 50°14.62235', E 17°11.32203'

Telefon: +420 739 443 204

Web: www.priessnitz.cz

Háj víly Ozdravy

V lázních Jeseník najdou děti originální přírodní hřiště. Herní prostor citlivě využívá a rozvíjí přirozené lesní prostředí lázeňského vrchu. Děti zde čekají interaktivní herní a vzdělávací prvky. Průvodcem je zde víla Ozdrava, která symbolizuje zdravý a tvořivý život.

"Léčebný účinek nemá chlad jako takový, ale teplo, které je studenou vodou následně vyvoláno."

Vincenz Priessnitz

Priessnitzovy přírodní lázně horních a dolních končetin

Pro koupel dolních končetin je určen bazének s hloubkou 60 cm. A nezapomeňte na správnou techniku! Doporučujeme tzv. čapí pochod. Ve dvou žulových vanách vedle bazénku naopak můžete vyzkoušet tradiční koupel horních končetin. Nebojte se ponořit celé paže, tak je to správně.

Priessnitzovy střiky

Priessnitzovy střiky nejsou jen pro odvážlivce. Nebojte se je vyzkoušet. Pro oblast hýždí a nohou jsou určeny dvě trysky ve výšce 75 cm. Pro promasírování a osvěžení ramen, zad a rukou jsou určeny další dvě trysky ve výšce 120 cm